Autoriarhiiv: admin

ESS Kopenhaageni 150kW serveriruumi disain ja ehitus

ESS-i andmetöötluse ja tarkvara keskus (DMSC) Kopenhaagenis saab tulevikus olema ESS-i mõõteandmete salvestamise ja haldamise põhiline asukohta, samuti toimub seal eksperimendijärgne andmetöötlus. ESS on avanud hanke, mille käigus otsitakse ettevõtet, kes neile – esialgu 150kW, aga hiljem suurema võimsusega (v.a. jahutusvõimsused) – taolise serveriruumi looks. Hankedokumentide elektroonilise esitamise tähtaeg on 27. november.

ERP süsteemi toetus ESS-ile

ESS on avanud raamhanke (kuni 16.11.2018), mille raames tellitakse väiksemaid töid organisatsiooni ressursside haldamise süsteemi (ERP) toetuseks. Spetsiifilisemad ülesande kirjeldused ning hinnangud maksumusele ning ressursivajadusele saadetakse vaid raamhanke käigus väljavalitud ettevõtetele. Raamhange hõlmab seega ka hinnakirja avaldamist erinevate ressursside kasutamiseks.

Mobiilse laovarustuse hange: skännerid, tahvlid, arvutid jne

ESS on avanud raamhanke, millega hangitakse suure hulga sissetulevate komponentide paremaks jälgimiseks laosüsteemid, mis hõlmavad endast skännereid, arvutisüsteemi ja tarkvara, tahvelarvuteid, arvuteid jms. Tegu on raamhankega, kuna hanke lõplik maht pole veel selge ning mõnekümnest seadmest võib hiljem märksa suurem kogus saada. Hankedokumentide elektroonilise esitamise tähtaeg on 13. november 2018.

Veepuhastussüsteemide klappide/kraanide hange

ESS hankis suurusjärgus 50 (+varuosad) erinevat kõrgekvaliteedilist pneuma-aktuaatorite ja kaugjuhitavat eriotstarbelist (on-off, kontroll, vooluhulga juhtimine) klappi, mis pidid olema roostevabast terasest 1.4404. Klapid läksid kasutusse süsteemide juures, mis jahutusvett radioaktiivsetest ioonidest puhastavad. Hanke tähtaeg oli 29. oktoober 2018.

Roostevaba terase hange

ESS otsis neutronkiire väljatoomise süsteemidele (korgid jms) umbes 300 tonni koobaltivaba roostevaba terase tarnijat (materjal 1.4404 või 1.4306). Ranged kvaliteedinõuded jms oli kirjeldatud hankedokumentides. Hanke tähtaeg oli 9. oktoober.

Raamhange elektripaigalduse teenusteks ESS-is

Euroopa Neutronkiirguse Allikas viis läbi raamhanke, et leida parimat pakkujat elektrilise taristu paigaldamiseks. Hange hõlmab elektrisüsteeme, juhtimissüsteeme ja mõõteinstrumente. Vajaminevad teenused võivad hõlmata erinevaid paigalduse aspekte, alates disainist kuni süsteemide käikulaskmiseni ning dokumenteerimiseni. Seonduvad ESS-i osad: kiirendi, sihtmärk, neutronhajumissüsteemid ja integreeritud kontrollsüsteemid. Hanke tähtaeg oli 28. september 2018.

352MHz suure võimsusega raadiosageduslike koormuste hange

Euroopa Neutronkiirguse Allikas oli avanud 17. septembrini kestnud hanke, mille raames oleks olnud vaja neile tarnida kaks 1.5MWp raadiosageduslikku koormust ning kaks 3MWp raadiosageduslikku koormust (täis- ja poolkõrgusega WR2300 lainejuhid koos koormustega ning juhtimiselektroonika ning kaabeldusega), millega hakatakse katsetama ESS-i raadiosageduslikke seadmeid ESS kiirendi osas täie võimsuse juures. Hange hõlmab selliste pika oodatava elueaga seadmete disaini, tootmist ning tehasekatsetusi.