Autoriarhiiv: admin

Turu-uuring ESS Sihtmärgi sisemise varjestuse hangete ettevalmistamiseks

ESS korraldab 15. augustini turu-uuringu, millega otsitakse tarnijaid ja efektiivset tarnet tagavaid nõuandeid eriterasest radiatsioonivarjestuse komponentide kohta. Kolmest osast ja suurest hulgast komponentidest koosnev turu-uuringu dokument sisaldab täpsemaid tingimusi, mõõtusid, nõudeid, tolerantse jms: vaja on vesijahutuse avasid sisaldavaid sektsioonide kaupa toodetavaid terasdetaile, mille massid on mõnest tonnist mõnesaja tonnini. Turu-uuringu vastused tuleks saata Cristina Echenagusiale augusti keskpaigaks.

ESS-i linnaku projekteerimine ja ehitus – piiratud osalejatega hanke kvalifitseerumise voor

Euroopa Neutronkiirguse Allika (ESS) ja Max-LAB-i vahele planeeritakse ehitada korralik ülikoolilinnak. ESS kutsub ettevõtteid üles osalema hankeprotsessis, mille abil selgitatakse välja parim pakkuja ESS linnaku projekteerimiseks ja ehitamiseks. Hankeprotsess koosneb kahest voorust, esiteks eel-kvalifitseerumise voor (praegune hange) ja hiljem konkureeriv hange kõikide väljavalitud kandidaatide vahel.

Rohkem infot on võimalik alla laadida, kui registreerite end järgnevas miniportaalis.

Hankedokumentide paberkujul esitamise tähtaeg on 25. august 2017.

Klüstronite fokuseerimise ja kütteniidi toiteallikate hange

ESS on avanud raamhanke, millega tarnitakse kahte tüüpi elektrilise toite allikaid klüstronite (suure võimsusega raadiosageduslikud allikad, millega lineaarkiirendis kiirendatakse prootoneid) eri osade toiteks:

  • 164 toiteallikat klüstronite fokuseerimiseks, sisendiks on 400V 3-faasiline pinge ja väljundiks alalispinge varieeritav kuni 300V-ni ja alalisvool kuni 17 A-ni.
  • 82 toiteallikat klüstronite kütteniitide toiteks, sisendiks ühefaasiline 230V pinge ning väljundiks konstantne väljundvool 30A (30V).

Pakkumise võib teha ka eraldi mõlemale tüübile. Kõik toiteallikad peavad olema suure stabiilsusega, andma pidevat elektroonilist tagasisidet, olema kaugjuhitavad üle ESS-i juhtimissüsteemi ning ülimalt töökindlad (peavad töötama vahetpidamata aastaid), mahtuma 19-tollisesse seadmekappi ning vastama tüüpilistele EMC standarditele. Täpsemad hanketingimused on kõik leitavad dokumentidest, milleni pääsete ligi järgmise lingi kaudu. Hanke tähtaeg on 28. august 2017.

Esimene Euroopa suurte teaduskeskuste ühiskohtumine tööstusega toimub Kopenhaagenis 26.-28.02.2018

Big Science Business Forum 2018 toimub 26.-28. veebruaril 2018 Kopenhaagenis. Üritusele registreerimine avatakse juba 26. juunil 2017.

Euroopa suurte teaduskeskuste foorum on suunatud koostöövõimalusi otsivatele ettevõtetele ja teistele sidusrühmadele, kellel tekib esmakordne võimalus ühel ja samal üritusel saada infot Euroopa suurte teaduskeskuste tulevikuinvesteeringute ja miljardite eurode väärtuses hangete kohta. Üritus annab ettevõtjatele rohkem infot ärivõimalustest järgmistel aastatel suurte teaduskeskuste juures, võimaldab kohtuda suurte teaduskeskuste esindajate ja võtmetähtsusega tarnijatega, leida teiste ettevõtetega koostööpunkte ja kohtuda uute klientidega avatud näituse alas. Samuti on võimalus saada rohkem teada hankereeglitest, intellektuaalomandist seoses suurte teaduskeskuste turuga. BSBR2018 katab väga laia tegevusalade vahemikku: alates ülijuhtivatest magnetitest, krüotehnoloogiast kuni infotehnoloogia ning diagnostikani paljude muude tegevusalade hulgas.

Üritusele registreerimine algab juba 26. juunist. Üritusel on esindatud järgmised suured teaduskeskused: CERN, ESA, ESO, ESRF, ESS, XFEL, F4E ja NFS.

Kõrge tihedusega polüetüleenist ja terasest koostude tarne turu-uuring

ESS on avanud järjekordse turu-uuringu polüetüleenist (s.h. booriga rikastatud HDPE) ja terasest varjestusplokkide tarneks, et leida tarnijaid ja koostöö defineerida efektiivseim varjestusplokkide disain. Tegu on tuhandete tonnide raua ja plastiku koostude turu-uuringuga. Turu-uuringu tähtaeg on juba 28. juuni. Lisainfo on järgneva lingi all ning lisainfot saab ka Cristina Echenagusia käest ESS-ist.

Ülimadala radioatsiooni fooniga alumiiniumi turu-uuring

Euroopa Neutronkiirguse Allikas (ESS) korraldab 14nda juulini turu-uuringu, mille eesmärgiks on leida ülimadala taust-radioaktiivsusega puhta alumiiniumi tarnija. Tarnete mahud pole kuigi suured (mõned tonnid mõne aasta peale), aga nõue <1 ppb tooriumi ja uraani sisaldusele teeb toote leidmise sellegipoolest veidi keerulisemaks. ESS, täpsemalt Milena Parashkevova ootab vastuseid saadaolevate alumiiniumisulamite (eelistatult kõrgtemperatuursed sulamid, nt 5N, 5N5, 6N) ning nendes olevate lisand-aatomite kohta 14ndaks juuliks 2017.

Turu-uuring puhvertoiteallikate hankeks

ESS on avanud turu-uuringu erinevate puhvertoiteallikate (UPS, Uninterruptible Power Supply) pakkujate leidmiseks. Puhvreid kasutatakse ESS kiirendi osas. ESS üritab siinkohal välja selgitada potentsiaalsed tootjad, kasutatavad tehnoloogilised lahendused, ligikaudsed hinnad ning tellimusele kuluva aja hinnangud.

Otsitakse kahte tuupi UPS-e: esiteks suure võimsusega 20-200kW keskset UPS süsteemi, mis toidaks koos generaatori abiga kogu ESS-i süsteemi pikemate voolukatkestuste korral, ning teiseks 2-10kW lokaalset UPS süsteemi, mis paigaldatakse 19-tollistesse seadmepüstakutesse (nii elektromagnetiliste häiringute vähendamiseks kui kontrollitud järjekorras seadmete väljalülitamiseks).

Turu-uuringu tähtaeg oli 21. juuni.

Katsestendi nr. 2 jahutussüsteemi hange

ESS katsetab enne kiirendisse paigaldamist kõiki ülimadalal temperatuuril töötavaid ülijuhtivaid krüomooduleid täisvõimsusel raadiosageduslikus väljas katsestendis number 2. Sellesse katsestendi hangitakse deioniseeritud vett kasutav jahutussüsteem RF-allikate jahutamiseks. Hange puudutab RF-süsteemide külge käiva torustiku, klappide ja mehaaniliste tugede tarnimist ja paigaldust. Samuti eeltoodetud koostude tootmist ja tarnet ning süsteemi testimist ja inspektsiooni.

Hankedokumentide paberkujul Lundi esitamise tähtaeg oli 7. juuni 2017.

Andmesidekaablite raamhange

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on avanud raamhanke suure koguse andmesidekaablite tarnimiseks ja paigaldamiseks ESS hoonetesse. Põhiline osa mahust on kiudoptilise kaabli tarne ja paigaldus – nii ühemoodilise kui mitmemoodilise kaabli osas. Lisaks vajatakse CAT6 (või kõrgemat) vaskkaablit ning vastavaid fiiberoptilisi ja muid ühenduskomponente koos paigaldusega.

Paberkujul hankedokumentide esitamise tähtaeg oli 14. juuni 2017.