Rubriigiarhiiv: Hanked

5 ESS kontrollsüsteemi serveri hange

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on 16. oktoobrini 2019 avanud hanke, millega ostetakse 5 serverit, mis mahuksid 19-tollise rack’i ühte vahesse (4.445 cm kõrge). Serverid hakkavad toimima Linuxi operatsioonisüsteemis, neilt eeldatakse vähemalt 14 tuuma (min 2.6GHz), ligi terabait vahemälu ning hulganisti porte ja kõrge töökindluse elemente. Tehniline spetsifikatsioon ja hankeinfo on alla laetavad eelnevalt lingitud hankeportaalist. Tarne tähtajaks on juba 30. november 2019.

CSPEC instrumendi punkri-väljaviigu mehaanilise konstruktsiooni ja neutronoptika hange

ESS on avanud hanke neutronmõõtmiste kanali/instrumendi CSPEC kanali konstrueerimise hanke. See koosneb kolmest tööpaketist, mis on eraldi hinnaga. Hange sisaldab neutroneid juhtiva kandilise vasest toru disaini (s.h. toed ja ümbritsev varjestus), konstrueerimist ja tarnet. Samuti käib hanke alla vaakumsüsteem (koos liigutamise ja justeerimise võimalusega), kuhu neutronoptika sisse läheb, ning kolmandaks kuulub sinna alla neutronite voogu suunava neutronoptika tarne. Hankedokumentide esitamise tähtaeg on 16. september 2019.

Radiatsioonvarjestuse disain neutroninstrumentide jt ruumidesse

ESS on avanud hanke, millega otsitakse standardse disainlahenduse tegijat mõõteinstrumentide tööruumides ning koridorides oleva radiatsiooni taseme mahasurumiseks ohutule tasemele. Lisaks varjestusplokkide tootmisele, kokkupanekule ja koheletoimetamisele oodatakse tarnijalt ka lahenduse paigaldust ESS-is. Hankedokumentide esitamise kuupäev eelpool lingitud portaalis on 15. september 2019.

Mehaanilise transpordi- ja tugistruktuuri hange Spoke-tüüpi kruomoodulitele

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on avanud 9. septembrini hanke metallist transpordi- ja tugistruktuuri tarneks. Hanke põhivajaduseks on 13 “käru” koostamine etteantud jooniste järgi. Kärudega transporditakse, toetatakse ning täppis-paigaldatakse ligi 2 tonnised “Spoke” tüüpi moodulid oma installatsioonipaika ESS-i kiirendi tunnelis. Kõik hanketingimused, materjalid ning joonised on alla laetavad hankeportaalis .

Radiatsioonväravate hange

ESS on avanud 2. septembrini hanke oma sissekäikudele radiatsioonväravate (30keV-3MeV) tarneks, mille eesmärk on sissetuleva ning väljamineva personali ning kauba radiatsioonitaseme mõõtmine. Süsteem peab võimaldama eristada normaalset radiatsioonifooni üleliigsest. Muu hulgas tuleb hankes pakkuda 3 suurt autodele mõeldud väravat, paar kiirväravat personalile ning veel väravaid kauba vastuvõtmise punktidesse. Hanke kohta on rohkem infot vastavas portaalis.

Kolme 20-tonnise betoonukse hange

ESS-is oli avatud hange, mille raames püüti leida tarnijat kolme meetripaksuse radiatsioonvarjestuse eesmärgil kasutatava betoonist ukse tarnimiseks. Uksed saavad kaaluma ligi 20 tonni ning terasest avamise-sulgemise mehaanika disain kuulus hanke juurde. Uksed peavad olema avatavad (nt liug-uksena) 15kg jõu rakendamisel kümmekonna minutiga. Hankedokumentide esitamise tähtaeg ESS-i portaalis oli 29. juuli 2019.