Arhiiv kuude lõikes: oktoober 2015

Hange ESS-i personali kolimise ja sisse-elamise teenustele (Rootsi ja Taani)

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on avanud hanke täiemahulisele ümber-asumise teenusele ESS-i töötajatele ja nende peredele. Hange käsitleb pea kõiki Rootsi ja Taani ühiskondadesse sulandumise aspekte – alates elukoha ja koolikohtade leidmise toest kuni tervisekindlustuse, lubade ja kohalike lepinguteni. Hanke tähtaeg oli 22. detsember 2015.

2 hanget 3D-laserskänneritele

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on avanud hanked 3D laserskännerile (mõnel pool nimetatakse ka lidariks), mis võimaldaks mõõta 1m kuni 100m kauguste objektide (peegeldusteguriga üle 20%) asukohti mõne millimeetri täpsusega, ning interferomeetrilisele laseri jälgimisseadmele, mis võimaldaks mikromeetrite suurusjärgus mõõtmistäpsust. Suur osa infost on olemas järgneval lehel, aga hankest osavõtuks tuleb end kindlasti registreerida vastavatesse tarnijate portaalidesse. Hangete tähtajad jäävad 19. ja 20. oktoobri kanti. Need hanked on suletud.

Skanska otsib tsiviilehituse juurde kvaliteetseid allhankijaid

Euroopa Neutronkiirguse Allika (ESS) hoonete ehitust juhtiv Skanska AB tegi partnerriikide tööstuse kontaktametnikele ettekande praegustest ja tulevastest hankevajadustest ESS-i jaoks. Lähematel kuudel tegeldakse ESS-i sihtmärgi hoone metallkonstruktsioonide ehituse ja betoonivalamisega. Samuti hakatakse peatselt ehitama keerulise kujuga kaardus katust sihtmärgi hoonele, mida toetavad suured terastrossid. Plaanis on ka vihmuti süsteemide, uste (ka voldik-uste) ja akende, protsessi käigus kasutatava torustiku, hoone haldamise süsteemide, soojuspumpade, veepumpade, soojusvahetite ja puhver-anumate allhankimine või soetamine. Skanska otsib alati uusi tarnijaid, aga seekord võiksid huvitatud tarnijaid võtta ühendust Eesti ILO-ga, kes suunab neid Skanska esindajateni. Eriti huvitatud on Skanska praegusel hetkel soojuspumpade ja sihtmärgi katuse ehituse osas.