Arhiiv kuude lõikes: aprill 2017

Turu-uuring terasest radiatsioonivarjestuse plaatide kohta

Euroopa Neutronkiirguse Allikas uurib turu olukorda terasest varjestusplaatide kohta. Eesmärgiks on leida võimalikult kulu-efektiivne lahendus ligi 8 tuhande tonni terasplaatide hankimiseks. Plaadid lähevad sihtmärgi ümber olevasse punkrisse vaheldumisi suure tihedusega polüetüleen plaatidega nii seintesse kui lakke, et varjestada ümbristevat keskkonda neutronite tekitamisel radioakiivseks muutunud monoliitse varjestuse radiatsioonist. ESS uurib, millised tarnijad on huvitatud, erinevaid konstruktsiooni-võimalusi, tarnevõimalusi, indikatiivseid hindasid, tarneaegasid jms. Turu-uuringu materjalide esitamise tähtaeg oli 13. mai.

Kiirendi jahutusvee-torustiku ning juhtmestiku talastiku hange

Hange koosneb kahest osast:

  • jahutusvee jaotustorustiku projekteerimine, paigaldamine ja testimine,
  • kiirendi esiosa hoonesse ekvipotentsiaalselt sidestatud kaablialuste ja talastiku paigaldamine.

Hange hõlmab lisaks kogu projekteerimisele ja paigaldusele ka oma tõstevahendite ning inimtööjõu kasutamist, samuti muid vajalikke töövahendeid, tarbevahendeid ning ajutisi ruume, komponentide transporti jne, mida kõike on paigaldamiseks ja katsemiseks vaja.

Hanke tähtaeg oli 2. mai.

Klüstronite toiteallikate hange (9tk)

ESS on avanud hanke uuenduslike 660 kVA elektriliste toiteallikate (modulaatorite) tarneks, mida läheb tarvis 9 tükki ja mis tuleb valmistada täpselt vastavalt tellija joonistele (built-to-print). Samuti kuulub hanketingimuste sisse valmistatud modulaatorite testimine ning ESS-i tarnimine. Uuendusliku ESS-s loodud ülekuti paikneva mitmekihilise disainiparameetriteks on 115kV ja 100A impulsi amplituudi sagedusega 14Hz ning pulsi laiusega 3.5 millisekundit. Hankes sisaldub ka võimalik 2 identse modulaatori ning komponentide ost. Nimetatud toiteallikaid kasutatakse klüstronite toiteks ESS kiirendi keskmise-beeta osas.

Hanke tähtaeg oli 8. mai.