Arhiiv kuude lõikes: mai 2017

Turu-uuring puhvertoiteallikate hankeks

ESS on avanud turu-uuringu erinevate puhvertoiteallikate (UPS, Uninterruptible Power Supply) pakkujate leidmiseks. Puhvreid kasutatakse ESS kiirendi osas. ESS üritab siinkohal välja selgitada potentsiaalsed tootjad, kasutatavad tehnoloogilised lahendused, ligikaudsed hinnad ning tellimusele kuluva aja hinnangud.

Otsitakse kahte tuupi UPS-e: esiteks suure võimsusega 20-200kW keskset UPS süsteemi, mis toidaks koos generaatori abiga kogu ESS-i süsteemi pikemate voolukatkestuste korral, ning teiseks 2-10kW lokaalset UPS süsteemi, mis paigaldatakse 19-tollistesse seadmepüstakutesse (nii elektromagnetiliste häiringute vähendamiseks kui kontrollitud järjekorras seadmete väljalülitamiseks).

Turu-uuringu tähtaeg oli 21. juuni.

Katsestendi nr. 2 jahutussüsteemi hange

ESS katsetab enne kiirendisse paigaldamist kõiki ülimadalal temperatuuril töötavaid ülijuhtivaid krüomooduleid täisvõimsusel raadiosageduslikus väljas katsestendis number 2. Sellesse katsestendi hangitakse deioniseeritud vett kasutav jahutussüsteem RF-allikate jahutamiseks. Hange puudutab RF-süsteemide külge käiva torustiku, klappide ja mehaaniliste tugede tarnimist ja paigaldust. Samuti eeltoodetud koostude tootmist ja tarnet ning süsteemi testimist ja inspektsiooni.

Hankedokumentide paberkujul Lundi esitamise tähtaeg oli 7. juuni 2017.

Andmesidekaablite raamhange

Euroopa Neutronkiirguse Allikas on avanud raamhanke suure koguse andmesidekaablite tarnimiseks ja paigaldamiseks ESS hoonetesse. Põhiline osa mahust on kiudoptilise kaabli tarne ja paigaldus – nii ühemoodilise kui mitmemoodilise kaabli osas. Lisaks vajatakse CAT6 (või kõrgemat) vaskkaablit ning vastavaid fiiberoptilisi ja muid ühenduskomponente koos paigaldusega.

Paberkujul hankedokumentide esitamise tähtaeg oli 14. juuni 2017.

Radiatsioonimonitoride turu-uuring

Euroopa Neutronkiirguse Allikas kavatseb hankida erinevat tüüpi aladele radiatsiooni monitoorimise seadmeid, mis on vajalikud Personali Ohutuse Süsteemide jaoks ESS kiirendi osas. Radiatsioonimonitorid hakkavad mõõtma impulsskiirgust (gammakiirgust ja neutroneid) ning blokeerima alasid, kus monitorid eelmääratud radiatsioonipiiride ületamist näitavad. Monitorid peaksid ka mõõdetavaid radiatsiooniandmeid salvestama lihtsas formaadis, mis võimaldaks lihtsat andmete salvestamist ja arhiveerimist. On tõenäoline, et seda andmestikku tuleb näidata radiatsiooniga tegelevatele kontroll-organitele igal aastal.

ESS korraldas kohtumisi tootjatega mais 2017.