Arhiiv kuude lõikes: juuni 2017

Turu-uuring ESS Sihtmärgi sisemise varjestuse hangete ettevalmistamiseks

ESS korraldas 31. augustini turu-uuringu, millega otsiti tarnijaid ja efektiivset tarnet tagavaid nõuandeid eriterasest radiatsioonivarjestuse komponentide kohta. Kolmest osast ja suurest hulgast komponentidest koosnev turu-uuringu dokument sisaldas täpsemaid tingimusi, mõõtusid, nõudeid, tolerantse jms: vaja on vesijahutuse avasid sisaldavaid sektsioonide kaupa toodetavaid terasdetaile, mille massid on mõnest tonnist mõnesaja tonnini. Turu-uuringu vastused tuleks saata Cristina Echenagusiale augusti keskpaigaks.

ESS-i kampuse projekteerimine ja ehitus – piiratud osalejatega hanke kvalifitseerumise voor

ESS kutsub ettevõtteid üles osalema hankeprotsessis, mille abil selgitatakse välja parim pakkuja ESS hoonete-linnaku (3 hoonet B01 – kontorihoone, B02 – labor ja töökoda, F04 – pääsla, koos maastikukujunduse jms-ga) projekteerimiseks ja ehitamiseks. Hankeprotsess koosneb kahest voorust, esiteks eel-kvalifitseerumise voor (praegune hange) ja hiljem konkureeriv hange kõikide väljavalitud kandidaatide vahel.

Hankedokumentide paberkujul esitamise tähtaeg oli 4. september 2017.

Klüstronite fokuseerimise ja kütteniidi toiteallikate hange

ESS on avanud raamhanke, millega tarnitakse kahte tüüpi elektrilise toite allikaid klüstronite (suure võimsusega raadiosageduslikud allikad, millega lineaarkiirendis kiirendatakse prootoneid) eri osade toiteks:

  • 164 toiteallikat klüstronite fokuseerimiseks, sisendiks on 400V 3-faasiline pinge ja väljundiks alalispinge varieeritav kuni 300V-ni ja alalisvool kuni 17 A-ni.
  • 82 toiteallikat klüstronite kütteniitide toiteks, sisendiks ühefaasiline 230V pinge ning väljundiks konstantne väljundvool 30A (30V).

Pakkumise võib teha ka eraldi mõlemale tüübile. Kõik toiteallikad peavad olema suure stabiilsusega, andma pidevat elektroonilist tagasisidet, olema kaugjuhitavad üle ESS-i juhtimissüsteemi ning ülimalt töökindlad (peavad töötama vahetpidamata aastaid), mahtuma 19-tollisesse seadmekappi ning vastama tüüpilistele EMC standarditele. Hanke tähtaeg oli 28. august 2017.

Esimene Euroopa suurte teaduskeskuste ühiskohtumine tööstusega toimub Kopenhaagenis 26.-28.02.2018

Big Science Business Forum 2018 toimub 26.-28. veebruaril 2018 Kopenhaagenis. Üritusele registreerimine avatakse juba 26. juunil 2017.

Euroopa suurte teaduskeskuste foorum on suunatud koostöövõimalusi otsivatele ettevõtetele ja teistele sidusrühmadele, kellel tekib esmakordne võimalus ühel ja samal üritusel saada infot Euroopa suurte teaduskeskuste tulevikuinvesteeringute ja miljardite eurode väärtuses hangete kohta. Üritus annab ettevõtjatele rohkem infot ärivõimalustest järgmistel aastatel suurte teaduskeskuste juures, võimaldab kohtuda suurte teaduskeskuste esindajate ja võtmetähtsusega tarnijatega, leida teiste ettevõtetega koostööpunkte ja kohtuda uute klientidega avatud näituse alas. Samuti on võimalus saada rohkem teada hankereeglitest, intellektuaalomandist seoses suurte teaduskeskuste turuga. BSBR2018 katab väga laia tegevusalade vahemikku: alates ülijuhtivatest magnetitest, krüotehnoloogiast kuni infotehnoloogia ning diagnostikani paljude muude tegevusalade hulgas.

Üritusele registreerimine algab juba 26. juunist. Üritusel on esindatud järgmised suured teaduskeskused: CERN, ESA, ESO, ESRF, ESS, XFEL, F4E ja NFS.

Kõrge tihedusega polüetüleenist ja terasest koostude tarne turu-uuring

ESS on avanud järjekordse turu-uuringu polüetüleenist (s.h. booriga rikastatud HDPE) ja terasest varjestusplokkide tarneks, et leida tarnijaid ja koostöö defineerida efektiivseim varjestusplokkide disain. Tegu on tuhandete tonnide raua ja plastiku koostude turu-uuringuga. Turu-uuringu tähtaeg oli 5. juuli 2017. Lisainfo on järgneva lingi all ning lisainfot saab ka Cristina Echenagusia käest ESS-ist.

Ülimadala radiatsiooni fooniga alumiiniumi turu-uuring

Euroopa Neutronkiirguse Allikas (ESS) korraldas 14nda juulini turu-uuringu, mille eesmärgiks oli leida ülimadala taust-radioaktiivsusega puhta alumiiniumi tarnija. Tarnete mahud pole kuigi suured (mõned tonnid mõne aasta peale), aga nõue <1 ppb tooriumi ja uraani sisaldusele teeb toote leidmise sellegipoolest veidi keerulisemaks. ESS, täpsemalt Milena Parashkevova ootas vastuseid saadaolevate alumiiniumisulamite (eelistatult kõrgtemperatuursed sulamid, nt 5N, 5N5, 6N) ning nendes olevate lisand-aatomite kohta 15ndaks augustiks 2017.