Arhiiv kuude lõikes: mai 2018

Radiatsiooni varjestavate transpordimahutite eelkvalifitseerimishange

ESS otsis 6nda augustini 2018 kestnud eelkvalifitseerimise vooru raames ettevõtteid, kes suudaks toota rohkem kui 6 meetrise lineaarmõõduga mahuteid, milles suure radiatiivsusega sihtmärgi osi saaks autonoomselt tõsta sihtmärgi ruumist hoiuruumi. Vaja oli disainida ja toota transpordimahuteid nii sihtmärgi ümber paiknevate monoliitsete varjestusplokkide, sihtmärgi enda, kiirgust läbilaskvate akende jne transpordiks. Lisaks oli vaja nii kõik katted kui kinnitused, lisavarjestus töötajate ohutuseks jne. Eelkvalifitseerimisvoor on suletud.

Vesijahutussüsteemi hange kiirendi 2. katsestendile

Euroopa Neutronkiirguse Allikas otsis parimat pakkujat kiirendi teisele katsestendile vesijahutussüsteemi disainimiseks, ehituseks ning kohaletoimetamiseks Lundi. Kasutatavate materjalide valik, töörõhud, temperatuurid, soovitatavad komponentide tootjad, kvaliteediprotseduurid jne olid kindlaks määratud hankedokumentides. Hanke tähtaeg oli 25. juuli 2018.

Kiirendi teist katsestendi hakatakse kasutama, et teha partnerite poolt Lundi saadetavatele seadmetele (seeriatoodetavad krüomoodulid – elliptilised õõnes-resonaatorid) kohapealsed vastuvõtmise testid. Teine katsestend koosneb peamiselt radiatsiooni varjestamiseks mõeldud punkrist, krüojaamast ning raadiosageduslike elementide toiteallikatest. Katsestent võimaldab paralleelset mitmel krüomoodulil teha krüogeenseid katseid täisvõimsusel ning õigetel töötemperatuuridel. Taolise stendi vajalik osa on vesijahutussüsteem, mis deioniseeritud vee tavahoonete liitepunktist lõppkasutusele toimetab.

DTL (kiirendi osa) töötoa kliimaseadme hange

ESS-il oli avatud 19. maini hange, millega otsiti tarnijat kütte-, ventilatsiooni ja kliimaseadmele (1 tk), mis tuleb ~augustis 2018 paigaldada kindlasse (DTL) töötuppa. Joonised, tingimused, nõutavate sisetemperatuuride nõudmised ja välistemperatuuride vahemikud jms olid kõik olemas ESS-i hankeportaali dokumentides.

Sama-aegselt oli avatud hange selle kliimaseadme ümber käivatele kinnitustele, ümbristele (enclosure) ja kogu süsteemi paigaldusele.

Ajutiste hoonete hange

ESS ootab pakkumisi 2 ajutise modulaarse (~42m^2) hoone tarneks. Hanke tähtaeg oli 16. mai.

Esimene hoone saab olema ajutine labor, mis on jaotatud kaheks toaks. Vajaminevate elektritoite, torustiku, põrandatugevuse jms tingimused on hankematerjalides. Teine hoone saab olema katsetamiseks ja töötubadeks.