Arhiiv kuude lõikes: veebruar 2019

ESS avas kommunikatsiooniteenuste raamhanke

ESS avas raamhanke (avatud tõenäoliselt kuni 27.03.2019), et leida kommunikatsiooniagentuuri, kes toetaks ESS-i visiooni – “Ehitada ja töös hoida maailma kõige võimsamat neutronkiirguse allikat, mis võimaldab teaduslikke läbimurdeid materjaliteaduses, energeetikas, tervishoius ning keskkonnatehnoloogias, adresseerides paljusid kaasaegse ühiskonna ees seisvaid väljakutseid” – muutmist kommunikatsioonistrateegiaks, millel on kindlaksmääratud narratiiv ja identiteet ning mis selgesti positsioneerub hinnatud, atraktiivse ja usaldusväärse uurimisasutusena kõikide huvipoolte silmis. Ülesanne hõlmab ka ESS-i kommunikatsioonistrateegia loomist ning rakendamist kõikides ESS-iga seotud kommunikatsiooni-ökosüsteemides, s.h. digitaalne ning sotsiaalmeedia, aga ka majasisene digitaalne ja füüsiline kommunikatsioon rõhuasetusega digitaalsel.

Sihtmärgi monoliidi sisemise varjestuse hanke teine osa

ESS hangib 16nda aprillini 2019 kestva hanke raames veel sihtmärgi monoliidi sisemise radiatsioonivarjestuse osi. Leping hõlmab tootmisjooniste ja plaanide kooskõlastamist, aga ka reaalset tootmist, keevitamist, inspekteerimist ning plokkide kohaletoimetamise Lundi ESS-i ehitusele. Ka plokkide disain ning nende tõstmise elektriline masinavärk kuuluvad selle hanke alla.

Põhjaplaatide hange

ESSis oli avatud hange 5000 ja 6000 seeria alumiiniumist sadakonna suure põhjaplaadi tarneks (~45mm paksusega vastavalt nende poolt etteantud joonistele). Esimeste komponentide tarne ESS asukohta Lundis peab algama juba 2019. aasta novembris. Hanke tähtaeg oli 28. veebruar 2018.