Arhiiv kuude lõikes: august 2019

CSPEC instrumendi punkri-väljaviigu mehaanilise konstruktsiooni ja neutronoptika hange

ESS-is oli avatud hange neutronmõõtmiste kanali/instrumendi CSPEC kanali konstrueerimiseks. See koosneb kolmest tööpaketist, mis on eraldi hinnaga. Hange sisaldab neutroneid juhtiva kandilise vasest toru disaini (s.h. toed ja ümbritsev varjestus), konstrueerimist ja tarnet. Samuti käib hanke alla vaakumsüsteem (koos liigutamise ja justeerimise võimalusega), kuhu neutronoptika sisse läheb, ning kolmandaks kuulub sinna alla neutronite voogu suunava neutronoptika tarne. Hankedokumentide esitamise tähtaeg oli 16. september 2019.

Radiatsioonvarjestuse disain neutroninstrumentide jt ruumidesse

ESS-is oli avatud hanke, millega otsiti standardse disainlahenduse tegijat mõõteinstrumentide tööruumides ning koridorides oleva radiatsiooni taseme mahasurumiseks ohutule tasemele. Lisaks varjestusplokkide tootmisele, kokkupanekule ja koheletoimetamisele oodatakse tarnijalt ka lahenduse paigaldust ESS-is. Hankedokumentide esitamise kuupäev oli 15. september 2019.

Mehaanilise transpordi- ja tugistruktuuri hange Spoke-tüüpi krüomoodulitele

Euroopa Neutronkiirguse Allikas oli avanud 9. septembrini hanke metallist transpordi- ja tugistruktuuri tarneks. Hanke põhivajaduseks oli 13 “käru” koostamine etteantud jooniste järgi. Kärudega transporditakse, toetatakse ning täppis-paigaldatakse ligi 2-tonnised “Spoke” tüüpi moodulid oma installatsioonipaika ESS-i kiirendi tunnelis. Kõik hanketingimused, materjalid ning joonised olid alla laetavad hankeportaalis.