Arhiiv kuude lõikes: november 2019

Suurte teaduskeskuste ja ettevõtete koostöö foorum tuleb taas

2020. aasta 6.-9. oktoobril tuleb järjekordne suurte teaduskeskuste ja ettevõtete koostöö foorum (Big Science Business Forum). Eelmisel aastal rohkem kui 500 osalejaga edukas kohtumine tuleb seekord Lõuna-Hispaanias Granadas. Suurtest teaduskeskustest on esindatud CERN, ESA, ESS, ITER, EMBL, ESO, Euroopa XFEL, SKA jt, kellega osalevate ettevõtete esindajatel on võimalik otsekontakte leida.

130m vaakum-kaitseümbrise hange neutronite lainejuhile (CSPEC OBGH)

ESS-is oli avatud hange (13. jaanuarini 2019), millega otsiti tarnijat 130m vaakum-kaitseümbrisele neutronjuhi ümber, mille täpsustatud disain, tootmine, katsetamine ja transport kuuluvad hankesse. Ümbris tuli teha 4 meetri pikkustest alumiiniumist vaakumtorudest 200 ja 250mm läbimõõduga. Torude vahel peavad olema roostevabast terasest lõõtsad ning keskel aknad jälgimiseks, samuti täppispaigalduse flantsid neutronoptika jaoks.

Sisemise varjestuse hanke neljas osa

ESS-is oli avatud hanke neljas osa radiatsioonvarjestuse plokkide tegemisele, mis lähevad kihiti neutronsihtmärgi juurde. Hanketingimuste kohaselt peavad varjestusplokid olema kümneid aastaid ühegi lekketa vaakumtingimustes, neid tuleb kokku keevitada, mittedestruktiivselt testida ning sinna tuleb soojusjuhtimise torustik jms sisse disainida. Hanke tähtaeg oli 2. detsember 2019.